top of page

Kış Sporları

Azerbaycan'da Yaz ve kış aylarında yapılan sporlar; Dağcılık ve Treking, Avcılık ve Balık Tutma, Dalış ve Offroad .

 

Şahdağ Turizm Kompleksinde deniz seviyesinden 2.500 m yükseklikte, çeşitli seviyelerde 19 kayak pisti bulunmaktadır ve dünya düzeyinde ekstrem kayak sporları sunmaktadır. Kompleksin spor okulu hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kayakçılara deneyimli çalıştırıcılar da sunmaktadır.

Bundan başka, yamaçlarda heyecan verici snowboard ve aero-kayak imkanı sunulmaktadır. Çocuklar için oyunlar dahil diğer kış oyunları içinde ATV'lerle gezme, top kaleleri ve tüp yer almaktadır. Bununla birlikte Kompleksin SPA salonu kar ve buzdan sonra size tazeleyici bir dinlenme sunmaktadır.

 

 

Şahdağ Dağ-Kayak Merkezi

ŞAHDAĞ TURİZM KOMPLEKSİ

 

Bu bölge yüzyıllar boyunca Azerbaycan'ın kuzey-doğusundan Avrupa'ya ve Orta Doğu'ya çıkış kapısı görevi görmüştür. Burada, Kafkas dağlarının gölgesinde harikulade bir güzellik saklıdır.

 

Kadim buzullar, derin boğazlar, harika dağ gölleri ve kanyonlar, bitki ve hayvan dünyasının ekolojik zenginlikleri tüm güzellikleriyle Şahdağ'da yer almaktadırlar.

Şahdağ'da soğuk kışlarda ısı – 20 ºC, ılık yaz akşamlarında + 20 ºC civarındadır. Bu sıcaklıklar spor yapmak ve tüm yıl tatil için çok uygun koşullar yaratmaktadır. Bölgenin en büyük dağ kayak merkezi ve dünyanın en büyük Milli Parklarından biri burada bulunmaktadır.

Zamandan gizlenmiş bir cennet köşesi olan Şahdağ sahip olduğu sıradışı güzelliğiyle uzun süre aklınızdan çıkaramayacağınız izlenimler bahşedecektir size.

bottom of page