top of page

PLAJLAR:

1001 GECE

Çok iyi bir restoran olan deniz kenarındaki 1001 Gece çok sayıdaki ahşaptan çardakları, ikinci kattaki geniş açık terasıyla ve deniz kenarında dinlenmek için gereken her şeyin mevcut olduğu konforlu plajıyla uzun zaman önce bir plaj restoranına dönüşmüştür. Burası plaj partileri, yaz aylarında açık hava ziyafetleri ve pazar günleri deniz gezintisi düzenlemek için uygundur.  Burası sadece güzel bir yemek yiyebileceğiniz bir mekan değil, aynı zamanda deniz kenarından uzaklaşmadan yanında tatlıyla birlikte demli ve taze çay da içebileceğiniz bir yerdir.


Adres: Bakü, Güney sahili, Şih Kasabası

Telefon:

(+994 12) 581-31-61
(+994 50) 611-60-00

 

AQUA PARK SHIKHOV

Şıh kasabasında bulunan şehrin en popüler plajlarından biridir. Plajların çoğundan farklı olarak burası harika donatılmıştır. Plaj kompleksinin devasa alanında tenteler, duşlar, çok sayıda atraksiyonlar, barlar, su kaydırakları ve tramplenler mevcuttur. Ayrıca plaj kompleksinde yetişkinler için 3 büyük ve bir tane de çocuk havuzu bulunmaktadır. Plajın bu kıyıdaki en temiz plaj olduğunu belirtmek gerekir. Aslında Şıh plajlarının uzandığı şehir akvatoryası Abşeron'la karşılaştırıldığında daha fazla kirlenmiştir ve burada dikkatli yüzülmesi gerekmektedir. Burada öncelik verilmiş olan havuzdaki su eğlenceleri tercih edilmelidir. Havuz çevresine yerleştirilmiş şemsiyeler altındaki şezlonglar da burayı tercih edenlerin hizmetindedir. Aqua Park ücreti yukarıda sayılan tüm hizmetler dâhil 10 AZN'dir.

 

Bakü, Güney sahili, Şıh Kasabası

(+994 12) 581-30-30
 

 

AYSBERQ BEACH

 

Büyük ve temiz kıyı şeridi olan hoş bir yerdir. Bu plajda kesinlikle gerekli olan çardaklar ve restoranın yanı sıra bir plaj için önemli olan cankurtaran ve güvenlik hizmetleri de verilmektedir. Plaja giriş ücreti 2 AZN'dir ki, bu ücret hiç şüphesiz böylesine temiz bir plajda iyi ve sakin bir dinlenme için hiç de pahalı değildir. Diğer tüm ek hizmetler ayrı ücrete tabidir, fakat fiyatlar yüksek değildir. 

 

Bakü, Güney sahili, Şıh Kasabası

(+994 12) 565-07-45
(+994 70) 581-50-00

 

 

BELUGA

Beluga plaj restoranı Buzovna kasabası sahilindeki en popüler ve elit plaj-restoranlardan biridir. Yazlık verenda buraya gelenlerin maksimum rahatlığını ve dinlenmesini sağlamak amacıyla özel olarak donatılmıştır, geceleri ise dalgaların sesiyle ve hafif müzik eşliğinde dinlenmek mümkündür. Yaz döneminde buradaki çardaklara ferahlatıcı kokteyller, çeşitli yemekler ve mezeler servis edilmektedir. Restoranda ortalama hesap 25-30 AZN'dir.

 

Bakü, Kuzey sahili, Buzovna kasabası

(+994 55) 550-99-90
(+994 12) 511-99-90

 

CRESCENT BEACH

Ünlü otelin bünyesinde bulunan bu plajda her zaman temizliğe ve üst düzeyde servise önem verilmektedir. Üstelik çevresi çitle kapatılmış olan 400 metrelik kendi plaj alanı da buranın olumlu taraflarına ek bir artıdır. Bu plaj kompleksi soyunma kabinleri, duş, tenis kortu ve basketbol sahası gibi oldukça geniş plaj hizmeti sunmaktadır.

Bakü, Güney sahili, Şıh kasabası

(+994 12) 497-47-77
 

 

RAMADA BEACH

Ramada Oteline ait bu plajı Bakü'nün en değerli plajları arasına sokmak mümkündür. Müşterilerine masa, sandalye, şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri ve duş hizmetleri vermektedir. Ayrıca müşteriler scooter'lardan faydalanabilir, bilardo veya tenis oynayabilirler. Ebeveynleri mutlu eden çocuk bahçesi de bulunmaktadır.

Bakü, Güney sahili, Şıh kasabası

www.ramadabaku.com
(+994 12) 491-73-03

bottom of page